Innowacje wymagają odwagi i wizji zarządu

Pomagamy stworzyć skuteczne i wyróżniające się strategie dla obiecującej przyszłości. Bezpośrednio współpracujemy z liderami w celu ustalenia wizji i ambicji działania, znalezienia przestrzeni do rozwoju; zrozumienia zawiłości branży i przewidywania zachowań konsumentów. Naszym celem działania będzie koncentracja na użytkownikach teraz i w przyszłości, tworząc najbardziej efektywny i innowacyjny model biznesowy.

Wizja

Strategia

Koncentracja na klientach

Nowe przestrzenie dla rozwoju

Najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów do ekspertów od strategii i modelu biznesowego

W którą stronę rozwijać firmę i dlaczego?

Wybór kierunku rozwoju firmy jest kluczowy dla przyszłego sukcesu. Nikt z nas nie ma nieograniczonych zasobów, zawsze trzeba wybrać. Droga na szczyt musi być zaplanowana i ukierunkowana, to nie wyjście na spacer. Innowave pomaga znaleźć i zdefiniować kierunek wspinaczki. Używa do tego twardych danych osadzonych w realiach działania firmy i rynku. Definiując strategię, Innowave ściśle współpracuje z top managementem firmy używając m.in. analizy konkurencji, analizy trendów, analizy potrzeb ostatecznych klientów oraz uwarunkowań działania firmy.

Co to są innowacje, jak my je właściwie rozumiemy?

Innowacje wg Innowave to wyjątkowa, nowa wartość dla klienta/ użytkownika uzyskana przy możliwie niskich kosztach i optymalnej cenie. Wyróżniamy innowacje:
– podstawowe takie jak np. zmiany opakowania,
– innowacje z pogranicza, gdzie wychodzimy poza kategorie i oferujemy rozwiązania innowacyjne, które zaspokajają inne/ nowe potrzeby naszych konsumentów/ użytkowników np. firma, która była dotychczas producentem maszyn staje się podmiotem oferującym wykonanie usługi (musi zmienić model biznesowy) – czyli nie sprzedajemy wiertarki, ale dziurę w ścianie,
– innowacje przełomowe, które wymagają często stworzenia oddzielnego zespołu / start-up ukierunkowanego na poszukiwanie zupełnie nowych przestrzeni, często związanych z rozwiązaniami zaawansowanymi technologicznie np. dla mleczarni mogłoby to być utworzenie spółki bazującej na produkcji produktów spożywczych a’la mleczne, ale bazujące na roślinnych surowcach.

Gdzie poszukiwać innowacji?

Wg naszych doświadczeń to dobrze stymulowany
zespół pracowników firmy jest w stanie stworzyć skuteczne innowacje. Potencjał tworzenia innowacji kryje się w pracownikach/ użytkownikach/ klientach. Innowacje to efekt współpracy między tymi grupami i ich wzajemnej interreakcji. Trudno jednak znaleźć innowacje w mainstream. Zespół pracujący nad innowacjami, szczególnie w początkowej fazie, dobrze jak ma moderatora i koniecznie dane do analizy, inspiracji. Powinien też stosować narzędzia kreatywne, które otwierają głowy i nowe możliwości. Innowave moderuje warsztaty innowacji, zbiera inspirujące materiały na tego typu warsztaty, uczy jak stosować różne narzędzia kreatywne w codziennej
pracy.

Case Study

Twórz już dzisiaj z nami swoją przyszłość!

W Innowave pomagamy zarządom, pracownikom firm, przedsiębiorcom tworzyć przyszłość ich firm. Nawet wtedy (lub szczególnie wtedy), kiedy sytuacja wydaje się bardzo trudna. Jako innowatorzy pokażemy Wam, gdzie i jak szukać innowacji, jak je skutecznie wdrażać. Stworzymy w Twojej firmie podwaliny do kultury innowacji i systemowego tworzenia innowacji. Jako wykładowcy, trenerzy naładujemy Ciebie i Twój zespół kreatywnością; innowacyjnością i pomożemy uniknąć wielu błędów oraz wesprzemy w uporaniu się z problemami przy wdrażaniu innowacji. Robimy to, bo wiemy, jak innowacje potrafią zmieniać firmy, kulturę pracy, a nawet świat. Sprawia nam to olbrzymią radość, że uczestniczymy w tej przemianie na lepsze.

Chętnie pomożemy Tobie w tych wyzwaniach!

Baza wiedzy – Zarejestruj się

Zacznij budować przyszłość Twojej firmy już dziś!

W podręczniku między innymi: o roli zarządów i kierownictwa w tworzeniu innowacji, umiejętności zespołu innowatorów; najważniejsze elementy kultury innowacji w firmie; niektóre sposoby generowania dobrych pomysłów na produkty; opis podstawowych elementów procesu innowacji.

Wpisz czego szukasz i naciśnij Enter